| פורטל אלומיןA : אלומיניום : Aluminium

חלונות אלומיניום בלגי

חלונות המבוססים על אלומיניום בלגי, כאלה שנקראים למעשה חלונות אלומיניום בלגי, זכו למוניטין טוב, ולא בכדי. אלה הם חלונות יפים מאוד, עמידים, שניתן לעצב אותם בהתאם לצרכים שונים, לבתים שונים, בהתאמה למאפיינים אדריכליים שונים. לא לחינם הם הבחירה המועדפת על ידי רבים ממעצבי הפנים המובילים. לא לחינם הם חלק מתבקש מהמפרט של מבנים חדשים, של מבני מגורים ושל מגדלי משרדים.

המסגרת המצוינת

חלונות אלומיניום בלגי אין משמעותם סוג הזכוכית או הזגוגית שדרכה מביטים אל העולם שבחוץ. המשמעות היא אותה המסגרת, הפרופיל, שחובקת את החלון ומחזיקה אותו במקומו ובאופן יציב. בימים עברו היה מאוד מקובל להתקין את המסגרת הזאת מחומרים אחרים – עץ ומאוחר יותר גם ברזל. עם השנים, ובזכות יתרונותיו של האלומיניום, החליף חומר זה במידה רבה את השימוש בחומרים האחרים. אמנם הפרופיל שעשוי מאלומיניום נראה במבט ראשון דק יחסית, אפילו מעודן, אבל למעשה אין זה חיסרון כי אם יתרון. למרות המבנה המעודן, החלון מאופיין בחוזק מבני, הוא אינו נוטה להיפגע מחלודה, והמראה – אסתטי מאוד.

איטום וגם חיסכון

עובדה מעניינת נוספת לגבי חלונות אלומיניום בלגי היא שניתן ליצור בצורה כזאת חלונות בשתי השיטות העיקריות של פתיחה וסגירה. מי שרוצה, יוכל להזמין חלונות כאלה שנפתחים בהחלקה, על גבי מסילה. אך אם רוצים בכך, אפשר גם להזמין דגם שנפתח או נסגר באמצעות ציר. אך האם אלה הן הסיבות היחידות שתומכות בבחירה בחלונות כאלה? יש גם סיבות נוספות. למשל, היותו של החלון הזה מבודד רעשים ממעלה ראשונה.

לא לכל אחד יכולת הבידוד המרשימה חשובה באותה המידה. אבל אם סביבת המגורים או העבודה נחשבת לרועשת, אם יש בסמוך כביש ראשי, אם המולת הרחוב הסואן מפריעה ואם רוצים ליהנות מסביבה שקטה ושלווה – חלונות אלומיניום בלגי יהיו הפתרון המתבקש, הנכון והיעיל. גם האיטום בפני שינויי טמפרטורה ומזג אוויר ראויים בהחלט לציון. אלה הם החלונות שגם מבודדים את הרעשים וגם משאירים את החום או את הקור בחוץ. יש לכך משמעות מבחינת איכות חיים וגם מבחינה כספית – הוצאות החימום בחורף והקירור בקיץ יורדות פלאים.