| פורטל אלומיןA : אלומיניום : Aluminium

ויטרינה אלומיניום או ויטרינת פלדה ?

ויטרינה, כשמה כן היא, היא למעשה חלון ראווה אחד גדול עשוי מסגרת מתכתית עם זכוכית גדולה. יחד עם זאת, המושג ויטרינה נלקח מעולם הקמעונות אל עולם העיצוב הביתי, ומאפשר ליצור חלונות ענק בתוך בית כאלמנט עיצוב מרכזי בבית. ויטרינה יכולה להיחשב ככזאת, כאשר החלון מכסה את גובה הקיר כולו מן הרצפה ועד התקרה פלוס מינוס. את הויטרינה לבית ניתן ליצור במספר אופנים הנבדלים זה מזה בעיקר מסוג החומר שממנו עושים את מסגרת הויטרינה.

וטרינה מאלומיניום - ויטרינה אלומיניום מתקפלת


מסגרת אלומיניום עם חלון זכוכית מוגן

בעבר מסגרות אלה היו מיוצרות מעץ או מפלדה כבדה, כשבאמצע היה מותקן חלון גדול ללא כל הגנה כלשהי, כך ששבירת החלון הייתה גורמת להתנפצות ולבעיה בטיחותית קשה. כיום, אפשר למצוא ויטרינה אלומיניום בעלת מסגרת אלומיניום קל, ובתוכה חלון גדול המוגן על ידי שכבת פולימר שמכילה את שברי הזכוכית במקרה של שבירה. קונספט זה עובד בדיוק כמו הקונספט של שמשה קדמית ברכב, כך שגם פגיעה ישירה של אבן, לא תוכל לשבור את החלון והפולימר העוטף את הזכוכית יכיל את שברי הזכוכית וימנע מהשבר מלהתפשט לכל אורכו ורוחבו של החלון.

חיבור בלתי אמצעי בין פנים הבית והחוץ

בחירת ויטרינה אלומיניום לבית צריכה להתבצע עם מחשבה מראש, מתוך הבנה שלמעשה מדובר על קיר זכוכית לכל דבר. התקנת ויטרינה בסלון אומרת למעשה שחיי הסלון שלכם הופכים להיות שקופים אל הכלל. יש שיראו בכך חסרון גדול, ויש שלא יראו בכך כל בעיה, במיוחד עם מדובר על בתים פרטיים גדולים עם שטח פרטי גדול. לעומת זאת, היתרונות שמספקת ויטרינה אלומיניום הם עצומים. הסלון שטוף שמש כל היום, הנוף החיצוני נפרש בקלות אל מול עיני הנמצאים בתוך הבית, ובאופן קבוע קיימת מעין תחושה של חיבור אל העולם, אל הטבע אל החוץ.

ויטרינה דמוי עץ


מומלץ לקבל ייעוץ מקצועי

אחרי שאמרנו את זה, בחירת הויטרינה המתאימה לכם, כדאי שתתבצע בליווי של איש מקצוע שיוכל לבחון את כל ההיבטים של התקנתה, לרבות היבטים של מחיר, עיצוב, התאמה טכנית וכדומה, ויוכל להמליץ לכם האם אתם זקוקים לויטרינת פלדה רגילה או לויטרינה עשויה אלומיניום.