| פורטל אלומיןA : אלומיניום : Aluminium

חלון ציר

פתיחה של חלון או דלת באמצעות ציר, הינה לשמור מרחק מהחלון בחלל שלכם, על מנת לאפשר מרחב של פתיחה עבור החלון. למשל פתיחה של חלון ממ"ד. יש לדאוג למרחב חלל בחדר כך שניתן יהיה לפתוח חלון ציר. גם חלונות בלגיים נפתחים באמצעות ציר. האפשרות הנוספת היא לפתוח את החלון כלפי חוץ. גם חלונות של מטבח דרושים פתיחה על מנת לאוורר את המטבח מריחות הבישול. גם מבחינת התחזוקה, קל יותר לנקות חלונות שהם על ציר ונפתחים כלפי פנים או חוץ, כך שניתן להגיע לכל המקומות בניגוד לחלונות הזזה, שקשה יותר לנקות אותם ויש לפרקם ולהחזירם למסילה, על מנת שייראו נקיים.


חלון ציר מודרני מאלומיניום

בעבר, היו קיימים רק חלונות שהיו מורכבים על ציר שכללו כנף אחת או שתיים. המסגרות הפנימיות, היו עשויות מעץ בלבד. לא היו אמצעי בידוד נוספים כמו היום, עד שהגיע לשוק חלון ציר מאלומיניום, שיש להם רמת בידו גבוהה מחום וקור. חלונות שבנויים על ציר בסגנון המודרני, הם מעוצבים ואטומים היטב וניתן למצוא אותם בקשת רחבה של צבעים. ניתן למצוא שני מצבים של פתיחת חלון הבנוי על ציר כאשר הוא פתוח לחלוטין, או סגור לחלוטין. בעיות אלה, ניתן לפתור, באמצעות חלונות בדגמים מיוחדים, כמו חלונות קיפ וחלונות דריי קיפ.

חלונות ציר חדשניים

חלון קיפ, הינו חלון ציר אשר יש בו הטיה, כך שהציר שלו מאוזן ומקביל לאדן החלון, כך שרק חלקו העליון פתוח כלפי פנים. הפתיחה של קשת החלון, היא בין 30-200 ס"מ, כך שרק מעט אוויר ורוח, חודרים לחדר. חלון זה, הינו בטיחותי במיוחד לילדים ומתאים לדירות או חדרים הנמצאים בקומות גבוהות. מסגרות של חלונות הבנויים על ציר הם מעוצבים וגם סגנון מינימליסטי. גם הפרזול של חלונות אלה, כוללים ידיות בסגנונות מיוחדים וגוונים שיתאימו לפרופיל החלון. ניתן למצוא חלון שבנוי על ציר, בעל מנגנון פתיחה כלפי חוץ או פנים. מי שמעוניין יכול להזמין חלונות על ציר, על פי מידה ועיצוב בהזמנה אישית ממסגריות ומפעלים. של אלומיניום.