| פורטל אלומיןA : אלומיניום : Aluminium

כיצד לנקות חלונות בלגיים ?

חלונות בלגיים הם חלונות בעלי מסגרת מתכתית עשויה פלדה בדרך כלל, ובתוכה משבצות של ריבועי זכוכית הסגורים בתוך מעטפת מתכתית נוספת. חלון בלגי מוגמר נראה למעשה כמו דף חשבון בעל משבצות גדולות מאוד, כשכל משבצת היא בעלת מסגרת מתכתית והמשבצת עצמה היא זכוכית מרובעת. מן הסתם, אם יש לכם חלון בלגי בבית, אתם לבטח יודעים שניקיון של חלון בלגי אינו טריוויאלי כמו ניקיון של חלון רגיל, חלק ואחיד. על כן, אתם רוצים לבצע את הניקוי בצורה נכונה ויעילה על מנת להימנע מפגיעה בחלון ובמרכיביו, ועל מנת להשיג את רמת הניקיון הדרושה לכם.

חלון ודלת אלומיניום בלגי בצבע אפור עכבר


ניקוי יבש, ולאחריו ניקוי לח

ובכן, כדי לנקות חלונות בלגיים אתם רוצים להתחיל בניקוי יבש אותו תוכלו לעשות באמצעות מטלית יבשה שתסיר את כל שכבת האבק הראשונית מן החלון. שלב זה חשוב מאוד, מאחר ואם לא תסירו את שכבת האבק הראשוני בצורה יבשה, ומייד תעשו שימוש במטלית לחה, האבק יהפוך לבוץ שלפני שתוכלו לנקות אותו, הוא ילכלך עוד יותר את החלון, וייצור שכבת בוץ שקשה יותר לנקות אותו מאשר אבק חופשי. לאחר שעברתם עם מטלית לחה על החלון, עברו עליו שוב עם מטלית רטובה.

ניקוי יסודי של כתמים עקשניים

בשלב זה, אתם למעשה מסירים את שכבת האבק העקשנית יותר, אך לא את הלכלוך העקשן, כתמים שדבקו בחלון או במסגרת המתכתית. רק לאחר שני השלבים האלה, כדאי להתחיל עם השלב של הניקוי היסודי קרי ניקוי באמצעות סקוטש, מברשת עם שערות קשיחות וכדומה. בתהליך הניקוי שימו לב שאתם לא משפשפים את החיבור שבין המסגרות המתכתיות ובין ריבועי הזכוכית. החיבורים הללו הם בדרך כלל הדבר הראשון שנשחק אצל חלונות בלגיים, וזאת מאחר ולא מקפידים לשמור עליהם בזמן הניקיון.

סוג החיבור בין המסגרות ובין הזכוכית

באופן עקרוני החיבור בין המסגרות המתכתיות ובין ריבועי הזכוכית יכול להתבצע על ידי חומר מדביק כלשהו שבו עושים שימוש בחלונות ובאלמנטים אחרים, או באמצעות רצועות גומי מיוחדות. בבחירת חלון בלגי, כדאי לבחור בחלונות עם רצועות גומי שיאריכו מאוד את חיי החלון ויקלו עליכם בתהליך הניקוי שלו.