| פורטל אלומיןA : אלומיניום : Aluminium

חלונות עם בידוד לרעש

החיים המודרניים, גרמו לעלייה ברעש ואנו נאלצים לסבול מדי יום בביתנו את הרעש המגיע אלינו מחוץ לבית. מי שגר בעיר, סובל הרבה יותר מרעש של מכוניות, נערים שצועקים ברחוב, מפעלים, בתי קפה ומסעדות וגם פאבים הנמצאים בקרבת מקום. גם יחידות המיזוג של השכנים בבניין המגורים, גורמות לרעש, כאשר הן מופעלות והפתרון הנדרש, הינו חלונות עם בידוד לרעש. ההשפעה בתקשורת בין בני הבית, תהיה קשה ומעצבנת, אם אין לנו בידוד הולם, אשר ינתק אותנו מכל התרחישים הנמצאים מחוץ לבית.

התקנה של חלון מבודד במשרדים לצד מפעלים רבים באזור. חלונות אלומיניום לפי מידה מוגנים מפני רעש


שינה היא דבר חשוב, היו ואנו עובדים שעות רבות מחוץ לבית והבית שלנו, חייב להיות שקט ורגוע, בכדי שנוכל לנוח ולתקשר עם בני הבית, לאחר שלא היינו בו שעות רבות.. רבים מעוניינים בבידוד מקסימלי והן מתקינים חלונות עם בידוד לרעש, אשר יגן עליהם מהמטרד החיצוני.

בידוד עם זכוכית אקוסטית- כך משאירים את הרעש מחוץ לבית

חוץ מפרופילים מדויקים בחלונות של הבית ותריסים עבים מאלומיניום, הפתרון לאקוסטיקה טובה ובידוד הולם, הינו זכוכית בידודית שהיא כפולה עם חלל אוויר. יכולת הבידוד האקוסטי של זכוכית זו הינה גבוהה. יש לציין כי קיימת הגבלה בסוג הזכוכית בגלל הפרופילים מאלומיניום היות וחלונות בידודית, מגיעים לעובי של זכוכית בגודל של 52 מ"מ. זהו העובי האופטימאלי על מנת לגרום לרעש להישאר בחוץ ולכן, לפני שמתקינים חלונות עם בידוד לרעש, יש לשאול את כל השאלות הללו. ככל שיהיה לכם יותר ידע בתחום ותשיגו כמה שיותר מידע, כך רבים הסיכויים שיהיו לכם חלונות מבודדים, אשר ירחיקו ממכם את הרעש החיצוני ותוכלו להיות רגועים בביתכם ולתקשר טוב עם בני הבית.

גם מסגרת החלון היא חשובה בהקשר אל בידוד אקוסטי, אף על פי שמקשרים אותה למאפיינים התרמיים. אחד הפרמטרים שיש לקחת בחשבון הינו רמת האטימות. חלונות שהם מפתחים גדולים, יאפשרו מעבר רב יותר של גלי קול. חלונות הזזה וכן, חלונות כיס טובים פחות מהבחינה האקוסטית והתרמית בגלל הקושי בסגירה והאטימות המוחלטת. חלונות פתיחה, יהיו יעילים יותר ועם תוצאות משביעות רצון, הן בנושא האקוסטי והן בתרמי.

המסה והגמישות של החומר- תנאי לבידוד אקוסטי

העברת הקול בין קירות הבית, והזכוכית נשלטת למעשה במסה והגמישות של החומר. ככל שהחומר יהיה גמיש וכבד יותר כך היעילות בהפחתת הרעש החיצוני יהיה טוב יותר. הזכוכית מטבעה, הינה חומר שאינו מחסום יעיל להעברת קול ולמרות זאת, הזכוכית ממוקמת במקומות קריטיים מבחינת הבידוד האקוסטי של הבית. יש לדאוג לזכוכית עבה ומיוחדת המונעת מעבר של רעשים חיצוניים.