| פורטל אלומיןA : אלומיניום : Aluminium

האם צריך אישורים לסגירת מרפסות?

מצב מחירי הנדל"ן בארץ ממשיך לנסוק כלפי למעלה ומשפחות וזוגות שרוצים לעבור לבית גדול יותר נאלצות לדחות את המעבר בגלל שהן לא יכולות להרשות לעצמן לקנות דירה חדשה. יוקר המחייה מצריך מכלל הציבור הישראלי להיות יצירתי – פתרון יצירתי למשל למצוקת המקום בבית שלנו יכול להיות סגירת המרפסת שלנו. על ידי כך שנסגור את המרפסת שלנו נוכל "להרוויח" חדר נוסף בבית שיוכל לשמש אותנו כחדר ילדים, משרד או חדר אורחים. פתרון זה יכול לאפשר לנו לחסוך מאות ואפילו אלפי שקלים על קנייה של בית חדש. התשובה לשאלה הרלוונטית לנושא זה האם צריך אישורים לסגירת מרפסת היא בהחלט כן.

מה בתמונה ? סגירת מרפסת עם אלומיניום - מהמםםםם!


האם צריך אישורים לסגירת מרפסת? ומי יכול לסייע לנו בכך?

האם צריך אישורים לסגירת מרפסת? סגירה של מרפסת היא שינוי של תווי הדירה או הבית שלנו ולכן אנחנו זקוקים לרישיון בנייה מהמעוצה או מהעיירה לכך. אדריכל מקצועי יוכל לסייע לנו לקבל את האישורים בשביל סגירת המרפסת שלנו. סגירת מרפסת ללא רישיון יכולה להיות עסק יקר – כי פקח יתפוס אותנו בלי רישיון או אישור בנייה נוכל לקבל קנס של אלפי ואפילו מאות אלפי שקלים. כאשר אנחנו סוגרים את המרפסת בבית שלנו אנחנו חייבים לקבל על כך אישור מהמדינה ומוסדותיה.

האם צריך אישורים לסגירת מרפסת לפני שמתחילים לבנות? מה ההיגיון מאחורי זה?

מה ההיגיון מאחורי התשובה החיובית לשאלה האם צריך אישורים לסגירת מרפסת לפני שמתחילים לבנות? למה בעצם המדינה דורשת מאתנו להוציא רישיון בנייה לכך? התשובה וההיגיון מאחורי הוצאת הרישיון היא שכאשר המדינה מעניקה לנו רישיון בנייה היא מכניסה את תווי הבית או הדירה שלנו לתכנון הכולל של היישוב הוא העיר. בנוסף לכך הרישיון מאפשר למדינה לקחת מאתנו את המסים כמו ארנונה למשל לפי הגודל האמתי של הדירה שלנו. סגירת מרפסת תעלה בהכרח את סכום הארנונה אותו נצטרך לשלם מדי שנה. נכון, זה מעצבן שצריך רישיון, אבל בנייה בכלל וסגירה של מרפסת בפרט ללא אישורי בנייה מהווה עברה על חוקי מדינת ישראל.

האם צריך אישורים לסגירת מרפסת – למה עדיף לתכנן מראש?

עדיף לתכנן מראש את סגירת המרפסת שלנו כי כך נוכל לתת מענה הולם לשאלה האם צריך אישורים לסגירת מרפסת – כלומר נוכל להוציא את אישורי הבנייה לפני שהבנייה עצמה תתחיל. תכנון מראש של סגירת המרפסת שלנו יעניק לנו גם תחושת רווחה - לא נעים לשפץ את הבית באווירה של לחץ ודחק. כאשר אנחנו משפצים ללא היתרי בנייה השכנים שלנו עלולים לדווח עלינו לפקחי הבנייה וזה יכול לעלות לנו ביוקר – תרתי משמע. סגירת מרפסת היא השקעה באיכות החיים שלנו ובערך הנכס שלנו, היא יכולה להפוך את החיים שלנו לנוחים הרבה יותר והיא מומלצת.