| פורטל אלומיןA : אלומיניום : Aluminium

במה לבחור - פרגולות עץ או פרגולות אלומיניום ?

השאלה המופיעה בכותרת היא שאלה שכיחה ומוכרת לכל אדם אשר מעוניין לשפץ דירתו ולהוסיף מבנה פרגולה, או בעת תהליך הקמת בית חדש. כמו בכל תחום, קיימים יתרונות וחסרונות לכל סוגיה אשר לגביה אנו מתחבטים. תחום הפרגולות רווי סוגים שונים של חומרי תשתית הפרגולה, ובתוכם תת-סעיפים וחומרים אשר הופכים את הנושא למורכב עוד יותר.

מה בתמונה ? פרגולה תלויה מאלומיניום

פרגולה תלויה

בבואנו לבחור פרגולות עץ או פרגולות אלומיניום, עלינו לשאול מספר שאלות בסיסיות טרם נקבל ההחלטה.

מה נכון עבורי: פרגולות עץ או פרגולות אלומיניום?

השאלה המרכזית הינה מה נכון עבור הבית שאנחנו רוצים להקים בו פרגולה. אם רצפת איזור הפרגולה עומדת להיות מורכבת מעץ, או מפרקטים – כמובן שנעדיף לבנות פרגולות עץ. אם אנחנו מדברים על פרגולה שתעמוד על גג הבית, או תיתחם מרפסת גדולה בצבעים סטנדרטיים – נעדיף פרגולות אלומיניום.

כמובן שישנה השאלה מה מידת החוזק של המבנה אותו אנו רוצים לקיים אצלנו בדירה: לעיתים אנו מעוניינים שמעל הפרגולה עצמה יהיו מבנים שונים, או אלמנטים עיצוביים אחרים. לשם כך הפרגולה תהיה חייבת להיות חזקה דיה כדי לעמוד בעומסים. במקרה כזה נעדיף פרגולות אלומיניום על פני פרגולות עץ.

מה בתמונה ? פרגולה עץ בצבע לבן

פרגולה מעץ

חשוב לציין את פגעי מזג האוויר כנתון שיש להתייחס אליו בבניית פרגולה. פרגולות אלומיניום עמידות יותר נגד רטיבות לאורך השנים, ופחות פגיעות גם מנזקי השמש. פרגולות עץ עמידות אמנם, אך לאורך זמן רב דורשות תחזוקה רבה יותר, בעיקר בשל ההבדלים בין העונות השונות. בחורף הגשום העץ נרטב ובקיץ הוא פגיע יותר מקרני השמש החמות.

פרגולת אלומיניום


 

האם קיים הבדל בהתקנת פרגולות עץ לבין פרגולות אלומיניום?

באופן כללי – המעטפת של התקנת ובניית הפרגולה הוא זהה. הנחת המוטות של תשתית המבנה ועליה חיבור הקורות השונות עד להתקנה מלאה. יחד עם זאת , בין אם מדובר בפרגולות עץ או פרגולות אלומיניום – הבטיחות קודמת לכל. המתקין חייב לוודא את האזור המיועד לבנייה טרם תחילת עבודה, ועלינו לקיים את הלכות התקנים הקיימים.

מבחינת זמני עבודה – אין הבדל גדול בין התקנת פרגולות עץ או פרגולות אלומיניום. יש לשים דגש על התקנה בחומרים ומוצרים חזקים, בחיבורים מאובטחים, ובקיום כל הכללים הרלוונטיים לבנייה בכלל ולפרגולה בפרט.

 

אז... מה יותר יקר: פרגולות עץ או פרגולות אלומיניום ?

ובכן, לשאלה זו (שאלת מילון הדולר), אין תשובה ברורה. ידוע, כי בשל המורכבות הרבה יותר של פרגולות אלומיניום – הן יקרות יותר. גם בשל העובדה שחומרי הבסיס של פרגולות עץ זמינים יותר בשוק, ושכיחים בקרב האוכלוסייה. יחד עם זאת מנינו מקודם מספר יתרונות יחסיים שנותנות לפרגולות אלומיניום יתרונות על אלו העשויות עץ. לכן, סביר יהיה להניח כי פרגולות עץ תהיינה זולות במעט מפרגולות אלומיניום.

מה בתמונה ? פרגולת עץ עם גג בד נפתח


לסיכום – טרם החלטתכם – צאו ובדקו את היתרונות הרלוונטיים עבורכם בבניית פרגולה.