Rate this post

האלומיניום הבלגי הוא חומר גלם נפוץ המאפשר ביצוע עבודות שונות ומגוונות בבניה ובשיפוץ. במקרים רבים יכול חומר זה להתאים ליצירת פרופילים שמהווים חלופה מצוינת לברזל. בזכות העובדה שניתן לבצע באמצעותו עבודות בגמישות יתרה, ניתן לכופף אותו לפי הצורך וכך להכין ממנו פרופילים שונים.

סוגי חלונות ומראה שנשמר

את האלומיניום הבלגי ניתן לשלב עם סוגים שונים של חלונות ושל זגוגיות. הוא מתאים מאוד כאשר רוצים לייצר חלון בעל אטימות מרבית שאיננה הולכת ויורדת עם השנים. הוא יכול להתאים לזכוכית כפולה, לזכוכית שנועדה לספק בידוד יוצא דופן ואפשר לשלב אותו בקלות בחדרים מרכזיים, בחדרי עבודה, במשרדים שונים, אפילו במטבח.

האלומיניום, חומר גלם עמיד למדי מעצם טבעו, עובר בדרך כלל טיפול כדי שיהפוך לעמיד עוד יותר. את האלומיניום הבלגי מרבים לצבוע בצבע מיוחד, גם מן הטעם האסתטי, אך גם על מנת שישמר כפי שהוא, כחדש, לאורך תקופה ארוכה במיוחד. גם לאחר שנים רבות של שימוש יישאר האלומיניום הבלגי בעל מראה יפה ונקי, ללא עיוותים, ללא חלודה וללא קורוזיה. חילופי העונות, שינויי טמפרטורה וקרינת השמש שעושים שמות בברזל, אינם פוגעים באותה הצורה באלומיניום. לאחר ההרכבה, אין צורך לבצע צביעה נוספת והמראה נשמר.

הפתרון לכל חלון

לבד מכל המתואר לעיל, יש עוד סיבות רבות נוספות לכך שהאלומיניום הבלגי הפך לסטנדרט מבוקש כל כך. זאת, למשל, מכיוון שהוא יכול להתאים למרבית סוגי החלונות שניתן להעלות על הדעת. ניתן ליצור פרופיל מאלומיניום בלגי שישתלב עם חלון שנע על גבי מסילה, בהחלקה. ניתן גם לייצר פרופיל שישתלב עם חלון הנפתח כמו דלת מקובלת – באמצעות ציר.

מכיוון שמדובר בפתרון מבוקש מאוד, האלומיניום הבלגי מיוצר כיום בכמויות גדולות ויש גם בשורה של ממש לצרכן. לבד מכך שזהו חומר שקל לעיבוד, כמויות הייצור הגדולות הביאו לירידה במחיר לצרכן. על מנת לקבל את המענה הטוב והמקצועי ביותר, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שעוסקים באלומיניום ובאלומיניום בלגי זה מכבר. כדאי להתרשם מאיכות העבודה, ולא פחות חשוב – מסוגי הפתרונות, העיצובים והגדלים. שילוב בין תמורה איכותית, עמידה ויפה לבין מחיר נוח הינו אפשרי

מה זה אלומיניום בלגי?

המונח “אלומיניום בלגי” עלול לבלבל את מי שנתקל בו בפעם הראשונה. מונח זה, שמרבים להשתמש בו בהקשר של ייצור חלונות איכותיים, אינו בא לתאר סוג ייחודי של אלומיניום. אין מדובר במתכת נדירה שקיימת רק בבלגיה, אלא בפרופילים איכותיים, בעלי עיצוב אירופאי מתקדם. לעיתים מתואר האלומיניום הזה גם בשם “פרופיל בלגי” וניתן למצוא אותו בסוגים מגוונים מאוד של חלונות המעוצבים בקווים נקיים ומודרניים.

קל, עמיד ויפה

אז מהם היתרונות של האלומיניום הבלגי? מדוע הוא הפך לנפוץ כל כך ומדוע מרבים להשתמש בו טובי היצרנים לצד מיטב היבואנים? הסיבה הראשונה נובעת מכך שמדובר בפרופיל מאוד קל במשקלו. האלומיניום הוא מתכת קלה מאוד ולכן אינו יוצר עומס מיותר על המסילות או על הצירים. זוהי גם מתכת אותה קל יחסית לעבד ולרקע וקל מאוד לייצר באמצעותה חלונות מבודדים.

לא מתפשרים על חוזק

היופי של המוצר המוגמר, היכולת לבודד את החדר מפני טמפרטורה חיצונית וגם מפני רעשים, הופכים את האלומיניום הבלגי לבחירה מאוד טובה. עבור מי שחושב שהמשקל הנמוך של האלומיניום הבלגי מהווה בעיה, נספר כי לא כך הדבר. מדובר בכל זאת במתכת עמידה, אולי לא כמו ברזל או פלדה, אבל באופן שבהחלט עונה על הדרישות המקובלות במרבית חדרי הבית. אלומיניום בלגי יכול לשמש ליצירת חלונות קטנים בוויטרינות גדולות וגם בדלתות. אין זו טעות, גם בדלתות הזזה קשה מאוד למצוא תחליף איכותי לאלומיניום הבלגי. גם במקרה זה, המשקל הנוח בתוספת האלגנטיות המרשימה בהחלט עושים את העבודה.

ללא בעיית החלדה

לעומת פתרונות ישנים כגון חלונות מעץ ובוודאי לעומת פתרונות שעשויים ברזל, לאלומיניום בלגי יתרון חשוב נוסף. מדובר בכושר העמידות הגבוה שלו בפני פגעי מזג האוויר. אלומיניום ופרופילים בלגיים אינם מחלידים לאחר מגע עם מים וגם אינם משנים את הצבע שלהם גם כאשר הם נחשפים לשמש חזקה. פרופיל בלגי ואלומיניום בלגי יתאימו מאוד גם כאשר רוצים לעצב מרפסת רחבת ידיים, עם חלון גדול שמאפשר כניסת אור מבחוץ. יש בנמצא שילובים נפלאים, מעוצבים, עם חלונות הזזה ועם פתרונות שיתאימו לכל בית ולכל סגנון עיצוב מועדף.