על מנת לדעת אלו גדרות כדאי להציב בשטחים שלכם – גדרות אלומיניום או גדרות עץ, חשוב להבחין בתנאי הסביבה שלכם מבחינת אקלים, ועיצובו של המקום. גדרות אלומיניום יתאימו כמעט לכל שטח מבחינת שרידות: זהו מוצר אשר נועד להצבה בחוץ, והוא עמיד בפני חלודה יותר מכל מתכת אחרת, להוציא נירוסטה. בכך, מתאפשר לכם ליהנות ממוצר ששומר על המראה החדש שלו לאורך זמן. גדרות עץ אף הן ממלאות תפקיד חשוב, אך בשונה מחומר אלומיניום – במקרה של העץ חשוב לבחור חומר איכותי ויוקרתי.

קניית גדרות עץ מבלי לוודא את טיבן או את טיב הציפוי שלהן – עלולה לחשוף את הגדר שלכם לתולעי עץ וטרמיטים שיחישו את ריקבון המוצר. במאמר זה נלמד כיצד לרכוש גדרות עץ בבטחה, וכך שיישמרו לתקופה ארוכה ככל הניתן:

רכישה בטוחה של גדרות עץ

נקדים ונכתוב – שרכישת גדרות אלומיניום או גדרות עץ או גדרות מכל סוג אחר מחייבת תעודת אחריות הערבה לאריכות ימיו של המוצר. במקרה של מתכות התעודה היא נגד חלודה. במקרה של עץ, היא מספקת ערובה מפני ריקבון.

העצים העמידים ביותר שנצפו בשוק הם עצי "טיק" הדרום אמריקאי "סקויה". על גדרות מעצים אלו ישנה אחריות של 7+ שנים נגד ריקבון, אחריות אשר במסגרתה תוכלו להיות בטוחים שהמוצר יעמוד בדרישות שלו. על עצים מסוגים אחרים ניתן לצפות לפרק זמן שכזה רק אם הם עברו תהליך כימי מלאכותי לחיזוקם ושיפור רמת עמידותם.

עצות שונות בתחום העיצוב לרכישת גדרות

ככלל, מומלץ להתייעץ עם מעצב הפנים בחברת אספקת הגדרות, אשר ייתן לכם עצות שישפרו לאין שעור את מראה השטח אותו תבקשו לגדר. בדרך כלל, עבור שטחים ירוקים בעלי חזות כפרית מתאימה גדר עץ חומה המשתלבת היטב עם הירק של הצמחייה. עבור שטחים מדבריים, בהם החום הוא הצבע השולט – גדר אלומיניום תעשה את העבודה הן לנוכח השילוב בין האפור או הכסוף המאפיינים ברזל לבין הגוון החום, והן משום שהצבת גדר עץ תיצור מעיין שיממון עיצובי במקום גיוון שכל כך מתבקש במקרה זה.