פרגולה עץ – יתרונות וחסרונות

מרבית הפרגולות המותקנות היום במאות אלפי בתים ברחבי ישראל הן פרגולות עץ, קרי פרגולות הבנויות מקונסטרוקציית עץ גדולה ומאסיבית, קורות עץ עבות וחזקות, ומעליהן נבנה משטח מחסה המכוסה בדרך כלל על ידי רעפים אדומים או בצבע אחר. כל מי שיש לו פרגולה כזאת בחצר הבית יודע להעריך היטב את הערך שהיא מספקת לו כאשר השמש קופחת מעליו, והפרגולה מעניקה לו פינה של צל, ואפילו בריזה קרירה שחודרת תחתה ומתפזרת בחצר כולה. אחרי שאמרנו את זה, אפשר היום למצוא יותר ויותר דגמים של פרגולות שמציעות ערכים ותועלות אחרים כמו למשל פרגולות חשמליות עם גג נפתח שאפשר לפתוח ולסגור בכל עת, פרגולות בד שמספקות ערך זהה ועוד מגוון פרגולות מחומרים שונים ובעלות פונקציונליות שונה. אז מה הם היתרונות והחסרונות של פרגולה עץ מול חברותיה הצעירות? פרגולת אלומיניום ופרגולות חשמלית מעוצבת שנכנסה לאחרונה…

להכות שורש באדמה

אחד היתרונות החשובים, שאולי נראה קצת פחות רציני כשמבטאים אותו במילים הוא עצם הקביעות של פרגולה עץ. המדובר במבנה מאסיבי, חזק, שהופך למעין חלק בלתי נפרד מהבית, כמו חדר נוסף שמוסיף לתחושת הבטחון וההשתקעות שאנחנו מחפשים, גם אם באופן בלתי מודע, בבית שלנו. בנוסף לכך, מדובר במבנה חזק ומאסיבי שיכול להאריך ימים גם באזורים הסובלים מרוחות חזקות, וממשקעים רבים לאורך השנה, וכמובן עמיד בחום ואור השמש לאורך שנים רבות. לבסוף המראה, שחשוב לא פחות. מראה כפרי, מבוסס עץ, בדרך כלל עץ צבוע בצבע כהה המעניק תחושה חזקה של כפריות וטבע, מה שחשוב לנו מאוד לשלב בבית בצורה כזאת או אחרת.

רמה מוגבלת של ורסאטיליות

אחרי שפירטנו את כל היתרונות, והם משמעותיים, אפשר להגיד שיש גם חסרונות שאפשר לזקוף לחובת פרגולה עץ, ושאולי מהווים את הצד השני של כל יתרון. מאחר ומדובר במבנה גדול וקבוע, קשה מאוד להתקין אותו, וקשה מאוד לנייד אותו כמו ג'קוזי נייד. כל קלקול או שבר יכולים להיות כרוכים בתהליך ארוך ויקר של תיקון או החלפה. כמו כן, פרגולת עץ אינה מאפשרת גמישות. אי אפשר לפתוח אותה, אי אפשר לסגור אותה, לא באופן ידני ולא באופן חשמלי. יש יתרונות, ויש חסרונות, וכל אחד יבחר על פי מה שחשוב לו באמת.

תוכלו תמיד לעיין באתר שלנו בדף קטלוג פרגולות ולהתרשם ממגוון פרגולות אלומיניום!