פרגולה חשמלית – מה זה אומר?

עבור רבים מאיתנו, פרגולה היא אותו סוכך מאסיבי המורכב מקורות עץ עבות וארוכות הנתמכות באמצעות הקרקע, ועל גביהן מנוח משטח שלם של רעפים או פשוט פלטה כלשהי המיועדת ליצור מכסה. הפרגולה הוא פשוט אמצעי ליצירת מחסה הן מפני חום ואור השמש, והן מפני גשם ומשקעים אחרים. יחד עם זאת, פרגולה לא חייבת להיות כל כך מאסיבית, והיא לא חייבת להיות קבועה, ובדיוק משום כך, תוכלו למצוא היום בשוק פרגולה בגרסה המודרנית שלה, גרסה הקרויה פרגולה חשמלית. הגרסה החשמלית של הפרגולה דומה יותר לסוכך מאשר לפרגולה הטיפוסית. המדובר בקונסטרוקציה עשויה עץ או פלדה מסוג כלשהו, ועל גבי הקונסטרוקציה מותקן סוכך שיכול להיות עשוי בד או חומרים אחרים, בהתאם לטכנולוגיית הפתיחה והסגירה של הפרגולה.

פרגולת בד לפתיחה וסגירה אוטומטיות

פרגולה חשמלית מאפשרת לנו לפתוח ולסגור את המחסה על פי רצוננו. במידה והמחסה עשוי בד, הרי שאפשר לכווץ ולמתוח אותו לאורך הקונסטרוקציה בצורה חשמלית. במידה והמחסה עשוי פלטות רבות עשויות חומר קשיח כמו פלסטיק, עץ, פלדה או זכוכית, אפשר לסובב כל אחת מן הפלטות ממצב אופקי לאנכי על מנת לפתוח את הפרגולה, וממצב אנכי לאופקי על מנת ליצור רצף אחד שלם שיוצר מחסה מלא על ג'קוזי בגינה או בריכה ביתית . על אף שהשימוש במנוע חשמלי מאפשר לנו מגוון רחב של אפשרויות פתיחה וסגירה, הפורמט הפופולארי, הפשוט והאינטואיטיבי ביותר הוא מחסה עשוי בד אותו ניתן למתוח לאורך הקונסטרוקציה על מנת לסגור את הפרגולה וליצור מחסה אפקטיבי, או לחילופין, לכווץ את הבד לצד אחד, ובכך לפתוח את הפרגולה. כמובן שניתן לסגור ולפתוח את הפרגולה בכל רמה שהיא בהתאם לצרכים והרצונות שלנו.

לאו דווקא יקר יותר מפרגולה קבועה

פרגולה חשמלית לאו דווקא עולה יקר יותר מפרגולה קבועה. יש לנו תמיד נטייה לחשוב שמה שהוא חשמלי עולה תמיד יקר יותר ממשהו קבוע, פשוט מכיוון שהאוטומציה מעניקה לנו ערך גבוה יותר. בפועל, פרגולה קבועה עשויה חומרים מאסיביים שבסך הכל עלותם יכולה בקלות להיות גבוהה יותר מאשר קונסטרוקציה עם יריעת בד גדולה הנגללת באופן חשמלי על פני חלקה העליון.

צרו קשר עכשיו עם אלום חיפה