האופי של הפרגולה נשען לא רק על העובי של הקורות המשמשות לבניה. האופי נשען לא רק על הגודל ועל המראה הכללי, אלא גם על סוג העץ שבו משתמשים. למי שפחות מתחבר לגוונים הכהים, אפשר בהחלט למצוא מענה מוצלח של פרגולה מעץ לבן. פרגולה כזאת יכולה להיראות יפה מאוד בכל מקום – על מרפסת רחבה שממוקם ג'קוזי במרפסת או בגינה, בפנטהאוז או בדירת הגג.

עץ נוח לעיבוד

עץ לבן נחשב לעץ קלאסי המשמש ליצירת מגוון רחב של מוצרי עץ ורהיטים כולל חיפוי חיצוני של ג'קוזי לגינה. זהו עץ יחסית רך, אך הוא אינו רך יתר על המידה. מכיוון שכך, קל לא רק לעבד אותו כהלכה, אלא גם לחבר את הקורות השונות באמצעות ברגים. אך לא רק לחובבי הצבע הלבן יתאים השימוש בעץ כזה לבניית פרגולה. עץ כזה יכול להיראות נפלא גם כשהוא צבוע בגוונים כהים יותר. כך, ניתן קבלות להקנות לו גם מראה של עץ כהה, שנחשב לפעמים ליוקרתי יותר.

הכי נפוצה והכי מקובלת

עץ לבן המשמש לייצור פרגולות לגינה יכול להיות מבוסס על עץ מקומי או על ייבוא. באופן כללי, פרגולות כאלה יחסית זולות, שכן העץ הלבן נמכר במחיר נוח יותר מעצים כהים. עם זאת, יש עצים לבנים מיובאים שהם יקרים יותר וגם עמידים יותר ביחס לעצים הזולים יותר, מגידול מקומי.

אמנם קורות מעץ לבן הן נוחות מאוד בתור חומר גלם לבניית פרגולה, אולם הסיבה המרכזית לבחירה בעץ מסוג זה הינה המחיר. יש גם כאלה שבוחרים עצים כהים, עצים גושניים שבדרך כלל מגיעים מחו"ל, אולם עדין – פרגולה מעץ לבן נחשבת להכי מבוקשת, הכי נפוצה והכי מקובלת.

שומרים על הפרגולה כמו חדשה

איך דואגים לכך שאף על פי שמדובר בעץ יחסית זול הפרגולה תישמר ותישמר היטב? יש כמה כללים. ראשית, חשוב שההתקנה תהיה מקצועית וטובה. בנוסף, חשוב שקורות העץ יעברו טיפול נגד מזיקים שיכולים לפגוע בעץ הרך. בנוסף, חשוב שהפרגולה תהיה צבועה כהלכה וגם משומנת. יש בנמצא צבעים מיוחדים לצביעת פרגולות, על בסיס שמן. מורחים שכבה אחת (עדיף שתיים) אחת לשנה – והפרגולה נשמרת ונראית כמו חדשה.