לצד החומרים היותר מוכרים עבור בניית פרגולה, ניתן למצוא חומר נוסף שאומנם פחות מוכר בבתים הפרטיים, אך הוא כן קיים ועל כן טוב להכיר אופציה נוספת. מדובר על פרגולות מפלסטיק. כידוע חומר הפלסטיק עמיד מאוד בחוץ, ועל כך יעידו אינספור כיסאות הגינה השונים. פלסטיק אינו רגשי לרוח, שמש, תנודות, מכות ובנוסף הוא גמיש, ואם הוא נעשה כראוי, הוא גם לא יהיה רגיש לשמש ישירה לאורך זמן. על כן מי שבוחר באופציה זו יכול להיות רגוע לגבי התחזוקה, (אינה קיימת) ולגבי העמידות, (ארוכת טווח). בגדול מדובר על לוחות פלסטיק אטומים שמשלימים האחד את השני. אופי ההתקנה מבטיח חוזק מבני ואף הרמטיות מלאה, כך שאם יש שמש קופחת או גשם זלעפות, ניתן להישאר בחוץ, ליהנות מהמראות הטבעיים ומהגנה מלאה.

נראות

לגבי נראות טוב לדעת שככול שהביקוש גובר, כך יוצאים יותר ויותר פרגולות מפלסטיק שונות. כך שהרבה אנשים בעלי סגנונות שונים יכולים למצוא את מבוקשם מבלי להתפשר. עם זאת יש לדעת שפרגולות אלו לא יראו לעולם כמו החומר הטבעי עץ או אלומיניום, אך כן ניתן למצוא פרגולות שמדמות את החומר. על כן לפני שבוחרים בפרגולה הרצויה, יש לשאול את עצמכם איזה מראה מחפשים.

חומריות

לצד מגוון הסגנונות ניתן גם למצוא לא מעט חומרי פלסטיק שונים מהם מיוצרות הפרגולות. מדובר על פולי קרבונט, פי וי סי ופוליגל. הפולי קרבונט מגיע בצורה שטוחה וגלית, הוא מסנן קרינה מצוין, עמיד בפני אש, אינו דוהה ועמיד בפני אש, כך שבאופן כללי הוא מאוד מוצלח. פי וי סי עמיד בפני חלודה ומספק בידוד תרמי מצוין, וגם הוא נחשב עמיד ומגיע בצורה שטוחה או גלית. לבסוף הפוליגל ידוע בעמידות טובה בפני זעזועים, גם הוא מסנן קרינה  והייחוד שלו זה שהוא בעל שקיפות.

אטימות

מלבד אטימות החומר בפני גשם ומים, ראוי לציין גם את מרכיב האטימות של צבע הפלסטיק. לוחות שקופים מאפשרים כניסה יותר טובה של אור, משתלב היטב עם הסביבה ואידאלי עבור גידול צמחים מתחת לפרגולה. לעומת אופציה זו גם יש לוחות אטומים, והם כבר יוצרים מראה יותר מרשים שתופס את העין.