Rate this post

1. אילו עצים נחשבים למומלצים ביותר לבניית פרגולת עץ?

* בין העצים הנפוצים לבניית פרגולה הוא עץ האורן שנחשב לעץ רך יחסית, חזק, קל וזול. עצים נוספים מהם נהוג לבנות פרגולה הוא עץ לבן גושני שנחשב לבעל מראה כפרי המשלב סדקים, עץ הדוגלס פיר בעל תכונות חזקות אך עדיין קל ורך באופן יחסי לעצים אחרים. ניתן לבחור בין פרגולת עץ דו שכבתי המחובר בשיטה הניקראת פינגר ג׳ויינט או תלת שכבתי. היתרונות של שיטה זו באים לידי ביטוי בהיותה של הפרגולה חזקה, יציבה עם אפשרות לקשתיות.

2. מה עדיף – פרגולת אלומיניום או פרגולת עץ?

* לכל חומר גלם בעולם יש יתרונות וחסרונות ולכן לשאלה זו אין תשובה חד משמעית – מדובר בעניין של העדפה. היתרונות של חומר העץ באים לידי ביטוי בעיקר במראה שלו, בהיותו חומר טבעי המעניק לחצר מראה פסטורלי וייחודי. בנוסף, פרגולת עץ נחשבת עמידה וחזקה אך יחד עם זאת דורשת תחזוקה שכן את חומר העץ עלינו לתחזק מפעם לפעם. התחזוקה לרוב מאופיינת בליטוש וצביעה מחדש, אך זה כבר תלוי בסוג העץ. מדובר בחומר גלם גמיש, כך שניתן ליצור סוגים שונים של פרגולות החל מפרגולה תלויה, עומדת וכו׳. החיסרון בעץ טבעי בא לידי ביטוי במחיר. פרגולה מאלומיניום נחשבת לפתרו מודרני וחדשני. מדובר בחומר גלם זול ועמיד, ובשונה מפרגולת העץ אין כאן צורך בתחזוקה. כאמור, מדובר בעניין של טעם ובתקציב, כך שכל אחד יכול למצוא את הפרגולה שמתאימה לצרכים שלו.

3. מה משפיע על מחירה של פרגולת העץ?

* ראשית כל הסוג של העץ. עץ גושני למשל נחשב לעץ יקר בהרבה בהשוואה לעץ אורן. בנוסף, גודל הפרגולה, הקירוי שאנו בוחרים (סנטף, עץ, במבוק), פרגולה חשמלית או לא, וסוג הפרגולה – תלויה, על עמודים – אלו ועוד משפיעים על המחיר הסופי של הפרגולה. גם המקום ממנו נחליט לרכוש את העץ והספק איתו נבחר לעבוד ישפיעו על המחיר.

4. מהם הכללים החשובים ביותר טרם אנו מחליטים לבנות פרגולה?

* ראשית כל חשוב להתאים את סוג הפרגולה למאפייני העיצוב של הבית. אם אתם מחוברים לעיצוב מודרני, אולי שווה לשקול פרגולת אלומיניום, בעוד אם המראה הכפרי הוא זה שמדבר אליכם, פרגולת עץ היא הפתרון המושלם. בנוסף, חשוב להתאים את הפרגולה למיקום הרלוונטי ולגודל של הגינה. במידה ובחרתם בפרגולת עץ, כדאי לרכוש קורות שעברו תהליך חיטוי בלחץ, כך נוכל לשמור על הפרגולה מפני מזיקים, נזקי מזג אוויר ועיוותים ולהנות ממנה לאורך שנים רבות. בנוסף, במידה ואתם מתגוררים באזור קר, כדאי לחשוב על אפשרות לסגור את הפרגולה בחורף וכמובן לחבר בה מקום לחשמל כדי שניתן יהיה להתקין תאורה, מאווררי תקרה ועוד.

5. האם ניתן לשבת בפרגולת אלומיניום גם בחורף?

* זה אולי היתרון החשוב ביותר בפרגולות מסוג אלומיניום. מכיון וניתן לאטום אותן לחלוטין, גם בצדדים וגם מלמעלה, להתקין להן תריסים חשמליים, הן יכולות להתאים לישיבה ממושכת גם בימי החורף הקרים. באמצעות תריסי אלומיניום ניתן לשלוט הן בכמות האור והן בכמות האוויר החודרת פנימה.

6. איזו פרגולה נחשבת עמידה יותר – עץ או אלומיניום?

* פרגולת אלומיניום נחשבת לעמידה יותר בשל היותו של חומר הגלם עצמו עמיד יותר בהשוואה לעץ. ראשית כל העץ חייב לעבור ציפויים ותהליכים רבים כמו תהליכי איטום וחיטוי מה ששומר עליו לאורך זמן. בנוסף, לאחר שעוברות הרבה שנים, העץ עלול להיפגע ממזגי אוויר קיצוניים, זאת בשונה מחומר האלומיניום שנשמר מפני לחות, חום ורטיבות. הצבעים של הפרגולה שעשויה מאלומיניום למעשה מקובעים בתוך הפרופילים ולכן אין צורך לצבוע אותה מחדש, לעומת פרגולת עץ שיש לתחזק אחת לכמה שנים.

7. מה לגבי צבעים?

* הן את פרגולות העץ והן את פרגולות האלומיניום ניתן להשיג בקשת רחבה של צבעים. את חומר העץ כמובן כדאי לשמר ולהשאיר את הצבע הטבעי שלו שכן זה כל היופי, אבל בהחלט ניתן גם לצבוע בלבן למשל מה שיעניק לפרגולה מראה קלאסי בישיבה מתחת עם ג׳קוזי בגינה. לגבי פרגולות שעשויות מאלומיניום ניתן לבחור בשלל צבעים למשל קרם, לבן, מהגוני ואפילו פרגולה שהיא דמויית עץ.

8. כיצד מומלץ לבחור חברה לבניית פרגולה?

* את החברה מומלץ קודם כל לבחור בהתאם לניסיון ולותק שלה. חשוב מאוד לוודא שהחברה פועלת לפי כל התקנים וחוקי הבטיחות שכן מתחת פרגולה הולכים לשבת אנשים וזה מאוד חשוב. בנוסף, כדאי ומומלץ לבחור את החברה בהתאם לחומרי הגלם בהם היא עושה שימוש. שיקולים כמו מחיר, אחריות, זמן אספקה וזמן בניית הפרגולה יכולים גם הם לבוא בחשבון כחלק מתהליך הבחירה.